W dniach 17 i 18 października obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Z tej okazji Szkolne Koło PCK, w które zaangażowana jest młodzież z klas ósmych, przygotowało spotkania edukacyjne. Składają się one z prelekcji na temat głodu i praktycznych wskazówek, które pozwalają nie marnować żywności, małego konkursu oraz części kreatywnej, w której uczniowie tworzą plakaty. Na korytarzach naszej szkoły można obejrzeć tematyczne wystawy, a osoby, które chcą wesprzeć potrzebujących mogą przyłączyć się do zbiórki żywności. Widocznym znakiem solidarności z ludźmi, którzy cierpią głód są pomarańczowe przypinki i wstążeczki, które w tych dniach noszą uczniowie i pracownicy naszej szkoły.