Wyjazd na Górę Polanowską
Za nami drugi miesiąc nauki i kilka wyjątkowych wydarzeń, które już na stałe wpisały się do kalendarza szkolnych imprez. W pierwszą sobotę października pojechaliśmy na Górę Polanowską. Tym razem bez obostrzeń covidowych, za to w towarzystwie licznej grupy uczniów z Ukrainy i ich rodzin. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od spotkania z gospodarzem tego miejsca, z o. Januszem Jędryszkiem. W intencji pokoju odmówiliśmy wspólnie modlitwę w języku polskim i ukraińskim, a potem ognisko, gry i zabawy. Na pewno jeszcze tam powrócimy.
XV Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej
Po przerwie spowodowanej pandemią w Centrum Kultury 105 po raz piętnasty odbył się Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej. Nie mogło nas tam zabraknąć. Po eliminacjach szkolnych na scenie CK w trzech kategoriach zaprezentowało się pięć naszych uczennic : Amelka Wiśniewska i Jagoda Kaczmarek z kl. 2a, Klaudia Krempuła z kl. 5b oraz Iga Długosz i Martyna Nadolna z kl. 8c. Wszystkie dziewczęta wypadły znakomicie. Jagoda Kaczmarek zdobyła pierwsze miejsce w kategorii I, a w kategorii III Martyna Nadolna miejsce drugie, Iga Długosz wyróżnienie. Wielkie brawa dla wszystkich uczestniczek!
XXII Dzień Papieski – „Blask prawdy”
Od 2005 roku 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły, obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II, który został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w hołdzie naszemu wielkiemu rodakowi. W tym roku ta data wypadła w niedzielę i zbiegła się z obchodami XXII Dnia Papieskiego. Z okazji tego święta nasi uczniowie wykonali prace rysunkowe, które zostały wyeksponowane w kościele oo. franciszkanów. Po Mszy o 11:30, z pomocą sióstr franciszkanek i naszych rodziców, wszystkie dzieci obdarowaliśmy żółtymi balonami, a dorosłych krótkim tekstem z nauczania Jana Pawła II. Karol Olszewski z kl. 3b w swojej pracy obok zdjęcia Papieża zacytował jego ważne, budujące słowa: „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”